לרגל יום השואה הבינלאומי ולנוכח אתגרי התקופה,
הנכם מוזמנים לערב עיון:

לוגותרפיה - עוגן של משמעות בתוך אי-ודאות

לאור הגותו של פרופ' ויקטור פראנקל
מחבר רב-המכר "האדם מחפש משמעות"

הכנס נמצא בעריכה, וישלח בהקדם לכלל הנרשמים

הבה נתחיל את השנה החדשה עם יום עיון החוגג את חוסנה של הרוח האנושית!

כולנו עברנו זמנים מאתגרים בשנת 2020 וכל אחד מאתנו, על-פי יכולתו, התעלה מעל מכשולים רבים! בתוך מכשולים אלו, טמונים האוצרות העמוקים ביותר של חיינו, המשמעות המנחה את מסענו אל עבר שלמותנו. בהתבסס על משנתו של פרופ' ויקטור פראנקל, מחבר רב-המכר האדם מחפש משמעות, ימחישו הדוברים ביום העיון את רוח גישתו, ויציגו כלים, המסייעים לגלות כיצד לעגן משמעות בחיינו. הצטרפו לקהילה של אנשים בעלי השקפת-עולם דומה, כשאנו אורגים את שטיח המשמעות הגדול של חיינו, וקולטים את ערכה של המתנה הנפלאה הנקראת חיים!

בהשתתפות המרצים

 • ד
  ד"ר דידה קימור- זרקור על הלוגותרפיה כהשראה לחיים

  דידה קימור הנה דוקטור לפילוסופיה, לוגותרפיסטית (Diplomate in Logotherapy) ומטפלת בתנועה, בעלת רקע גם בייעוץ פילוסופי. ממקימי העמותה ללוגותרפיה בישראל. מרצה ומנחה בתוכניות הלוגותרפיה בארץ בעברית ובאנגלית, למן הקמתן, באוניברסיטת חיפה ובמכון ויקטור פראנקל בישראל. מתמחה בחקר התודעה, פילוסופיה אקסיסטנציאליסטית ומשמעות החיים.

  בהרצאה תוצג התשתית התיאורטית של פילוסופיית החיים ותפיסת האדם שבבסיס הלוגותרפיה. יוארו מושגי היסוד והעקרונות הבסיסיים עליהם מושתתת הגישה, כגישה אופטימית לחיים. הללו משמשים כזרקור, המסייע לכל אדם למצוא את נתיבו ולחיות חיים משמעותיים, כמו גם לאנשי המקצוע לעזור למטופליהם למצוא את המשמעות הייחודית לסיטואציות השונות, המבקשות מענה בחייהם.

 • פרופ' יורם עשת- ניצחון הרוח האנושית: עדות אישית
  פרופ' יורם עשת- ניצחון הרוח האנושית: עדות אישית

  במלחמת יום הכיפורים נפצע יורם עשת פציעה אנושה במוחו, ששיתקה את מחצית גופו ופגעה קשות בראייתו. אך החמור מכל- הפציעה פגעה ביכולתו לקרוא ולכתוב. הוא נאלץ ללמוד הכל מחדש, ולהתמודד עם מגבלות פיזיות חמורות ועם טראומה נפשית קשה. כיום הוא פרופסור מן המניין במחלקה לחינוך ופסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה. הוא המייסד והמנהל לשעבר של המכון לחקר חדשנות בטכנולוגיות למידה.

  בהרצאה ישתף אותנו יורם כיצד הצליח להפוך את הטראומה לבעלת משמעות אישית, ויתאר את התמודדותו עם אימי המלחמה ועם המאבק לחזור לחיים בעלי משמעות, כנגד כל הסיכויים. סיפורו האישי, המתואר בספרו המרגש "אדם הולך הביתה", הנו מקור השראה לכל אדם, על כוחה של הבחירה בחיים, למרות הכל. ההרצאה תעסוק בכתיבה הנרטיבית שעזרה ליורם להתפייס עם הכאב, כמהלך מרכזי בהבניית תודעה.

 • רחל פורמן אילת- השראה מוסיקאלית ייחודית לנושא יום העיון
  רחל פורמן אילת- השראה מוסיקאלית ייחודית לנושא יום העיון
 • ד
  ד"ר סוניה פאו- לוגותרפיה: מתאוריה למעשה

  ד"ר סוניה פאו, הנה עובדת סוציאלית, עוסקת בפסיכותרפיה ולוגותרפיה, ומרצה בחוג לגרונטולוגיה באוניברסיטת חיפה ובמחלקה לעבודה סוציאלית במרכז האקדמי רופין.

  ההרצאה תעסוק ביישום העקרונות הבסיסיים של הלוגותרפיה בחיי היומיום ובחדר הטיפולים. יוצגו מקרים מן השטח, שידגימו כלים שונים, שפותחו מתוך עקרונות אלה. הכלים נועדו לסייע לאדם לחיות חיים אופטימאליים, של הגשמת משמעות אישית וקיום קשרים חברתיים משמעותיים. מטרת ההרצאה הנה הקניית יכולות להתמודדות מיטבית עם אתגרי החיים בכלל ועם אתגרי התקופה הנוכחית בפרט.

 • ד
  ד"ר יקיר קאופמן- חשיבות המשמעות לבריאות הנפשית והפיזית בימי השגרה והקורונה

  ד"ר יקיר קאופמן הינו מומחה בעל שם עולמי בנוירולוגיה התנהגותית, ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל בתחום הרפואה האינטגרטיבית. מרצה בפקולטה לרפואה בביה"ח הדסה. כהן כמנהל המח' הנוירו-פסיכו-גריאטרית בביה"ח הרצוג, ושמש כמנהל הרפואי של ביה"ח כולו עד 2019. כיום, לאחר התמחות נוספת בבריאות הציבור, עובד בחטיבת הרפואה של משרד הבריאות.

  ההרצאה תעסוק בקשר שבין תחושת משמעות בחיים לבריאות, ותחושת העדר משמעות להיווצרות מחלות, בזמנים רגילים, ובתקופת הקורונה במיוחד. הוכח, שאיבוד משמעות בחיים, גורם למצבי לחץ, המובילים לחולי. בתקופה זו, אנו עדים לכך, שהבידוד והריחוק החברתי, איבוד מקום העבודה, ותחושת אי-הודאות, יצרו הפרעה במשמעות, בשל תחושת איבוד השליטה, שהביאו בתורם, לירידה בבריאות הנפשית והפיזית. ככל שעולם המשמעות של האדם שלם יותר, בכל היבטי חייו, כך יגדלו חוסנו הנפשי והפיזי, ותחושת התקווה בחייו.

שתפו חברים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email